DZIEŃ MARCHEWKI

4 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki.

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego – robotem kuchennym. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką.

Były zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny marchewki”, pogadanki o marchewce, omawianie ilustracji, rozwiązywanie zagadek, praca plastyczna – „Wesoła marchewka”

Dzieci z drobną pomocą Pań przygotowały ciasto marchewkowe, które oczywiście później zjadły z apetytem.

Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

Opublikowane przez: Aleksandra Świderska, dnia: 28 kwietnia 2022

Ikonka facebooka
Przedszkole Publiczne w Łaszewie na facebooku
Skip to content