O nas

Przedszkole w Łaszewie zostało powołane do życia 1 marca 2013 roku Uchwałą Rady Gminy Bartniczka, a swoją edukację rozpoczęły tu dzieci z dniem 2 września tegoż roku.

Jesteśmy pierwszym publicznym przedszkolem, które zapewnia edukację i wychowanie dzieci z całej Gminy Bartniczka, i nie tylko. Przedszkole mieści się w budynku po Szkole Podstawowej w Łaszewie.

Budynek ten podczas wakacji 2013 roku przeszedł kapitalny remont i został dostosowany do potrzeb małych wychowanków. Dziś przedszkole jest placówką mająca komfortowe warunki do nauki i zabawy. Tu właśnie przygotowujemy przedszkolaków do podjęcia nauki w szkole. W budynku funkcjonują cztery oddziały: 3 latków, 4 latków, 5 latków, 6 latków.

Atuty przedszkola to : dobre położenie, dogodny dojazd, parking, plac zabaw wyposażony w atestowany sprzęt, życzliwa atmosfera sprzyjająca zabawie i pracy, wykwalifikowany personel – współodpowiedzialny za przedszkole i to co się w nim dzieje, smaczne i zdrowe posiłki, atrakcyjne zajęcia, uroczystości na wysokim poziomie artystycznym, zajęcia dodatkowe prowadzone przez dobrych i sprawdzonych instruktorów.

Proces edukacyjny w naszym przedszkolu opiera się na podmiotowym i partnerskim traktowaniu dzieci i ich rodziców.

Praca dydaktyczno – wychowawcza planowana jest w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Razem w przedszkolu”. Program ten posiada bogatą obudowę, tj. podręczniki metodyczne dla nauczyciela, książki dla dzieci, karty pracy i szereg pomocy dydaktycznych do zajęć, które są wykorzystywane w codziennej pracy z dziećmi.

W przedszkolu realizujemy misję

• Wychowanie i edukacja przygotowująca do sprostania wyzwaniom przyszłości –  zapewniamy dzieciom wszechstronną opiekę, zaspokajając podstawową potrzebę akceptacji i bezpieczeństwa, preferujemy twórczość, samodzielność, zapewniamy warunki do indywidualnego rozwoju,  stwarzamy warunki i klimat wychowawczy wspomagający rodziców w procesie wychowania,
  • Pomagamy  w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka i podejmowaniu wczesnej interwencji specjalistycznej,
  • Sprawujemy opiekę nad dziećmi odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości przedszkola, organizujemy opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi,
  • Zasoby kadrowe i bazowe pozwalają na rozwój przedszkola w zakresie zagospodarowania czasu poza realizacją podstawy programowej zgodnie z zainteresowaniami dzieci i życzeniami rodziców.

Przedszkolaki mają również możliwość uczestniczenia w takich uroczystościach jak:

• Pasowanie na Przedszkolaka
  • Andrzejki
  • Dzień Pluszowego Misia
  • Światełko dla zmarłych
  • Mikołaju – wszystkie dzieci na ciebie czekają
  • Spotkania Wigilijno – Opłatkowe
  • Rodzinna Kartka Bożonarodzeniowa
  •  Moja Babcia i mój Dziadek
  • Bal  karnawałowy
  • Walentynki
  • Dzień Kobiet
  • Powitanie wiosny –  przemarsz przez wieś
  • Dzień Rodziny – festyn
  • Dzień Dziecka na sportowo
  • Uroczyste zakończenie roku 6 – latków
  • Wycieczki po najbliższej okolicy
  • wyjazdy do teatru i do kina
  • różnorodne konkursy z nagrodami
  • galerie prac dziecięcych.
Przedszkole Publiczne w Łaszewie na facebooku